STRONA GŁÓWNA  FORUM DYSKUSYJNE  TABLICA OGŁOSZEŃ O NAS  WSPÓŁPRACA  REKLAMA  KONTAKT
Niemcy, Portal Polakow w Belgii - eBelgia.com
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 04:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 paź 2014, o 01:53 

Rejestracja: 21 paź 2014, o 01:23
Posty: 2
Witam Was
Zdecydowałem się napisać na tym portalu bo nie wiem jak mogę pomóc mojej partnerce, która miesiąc temu wyjechała do pracy w Antwerpii. Już wyjaśniam o co chodzi.
Prawie dwa miesiące temu moja kobieta otrzymała propozycję pracy w Belgii na stale w sklepie spożywczym. Dojazd na miejsce, zakwaterowanie i wyżywienie miało być za darmo. Te informacje zweryfikowaliśmy u osób, które tam pracowały i zdecydowaliśmy ze moja partnerka wyjedzie tam do pracy. Po przyjeździe na miejsce nie poznałem od razu prawdy o warunkach w jakich moja kobieta tam pracuje. Dopiero teraz mówi mi jak tam jest. A mianowicie:
- została zatrudniona jako współwłaściciel nic o tym nie wiedząc ( umowa spisana po flamandzku, którą trzyma u siebie właściciel sklepu)
- płaca na umowie 1650 euro, a do ręki dostaje tylko 800
- praca od 7 do 20 non stop
- po pracy nie wolno wychodzić z domu
- jeśli chciałaby zrezygnować z pracy to musi zapłacić w gminie 800 euro za jakieś aserte ( nie wiem co to jest)

Pomóżcie proszę w jaki sposób można rozwiązać tą umowę i co to jest aserte i czy to prawda, że tyle to kosztuje?
Gdzie w Antwerpii można szukać pomocy dla osób oszukanych przez pracodawców.
Będę Wam wdzięczny za informacje.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Europa

Góra
Post: 21 paź 2014, o 18:04 
Witam ostatnio mialam do czynienia z podobna sytuacja przy okazji dowiedzialam sie gdzie szukac pomocy w przypadku zatrudnienia przez firmy zarejestrowane w Belgii podaje link https://www.kul.pl/files/126/Poradnik.pdf .Oprocz tego telefony pod ktorymi mozna wyjasnic sytuacje i uzyskac informacje co dalej robic 02.554.06.90 i dzial pomocy prawnej przy konsulacie w Bxl 02.739.01.38 a po 14h 02.73901.68
Osobiscie trafilam na osoby kompetetne i chetne do pomocy w walce z takimi "krwiopijcami"
wpisz w google "gdzie zglosic nieuczciwego pracodawce" tam tez jest duzo pomocnych wpisow
zycze powodzenia i sukcesu


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 3 lis 2014, o 16:14 

Rejestracja: 21 paź 2014, o 01:23
Posty: 2
Bardzo dziękuję za info. Już sobie poradziłem. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Ogólnie to jakaś masakra, ale wszystko jest na dobrej drodze. Dziękuję.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2015, o 09:21 

Rejestracja: 16 lip 2015, o 19:50
Posty: 3
Napisz jak się ta sprawa rozwiązała


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25 paź 2015, o 13:26 
Witam.I ja chce poruszyc podobny watek.W Antwerpi dziala i mieszka od lat nieuczciwy pracodawca DARIUSZ R. z LUBLINA .Schemat dzialania tego pana jest zawsze taki sam,rzekomo zaplaci miesiac po skonczonej pracy,w rzeczywistosci przeciaga platnosc na trzy do czterech miesiecy.Zrezygnowani i glodni z powodu smiesznych zaliczek tygodniowych(20e!) na osobe ludzie wracaja do domow,zas pan DARIUSZ wraz z pania Beatka zostaja z wypracowanymi pieniazkami.nasza ekipa stracila ponad piec(5000)tysiecy euro.Dowiedzielismy sie ze jestesmy tylko jedna z wielu oszukanych grup.Przestrzegam przed tym panem.Sluzbowy tabor to zdezelowany zolty dostawczy mercedes i zolte renault kangu.Ten pan ma dar perswazji,ale jesli tylko ktos mu uwierzy,wroci do domu z przyslowiowym kwitkiem.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:


Perfumy, Kosmetyki FM, Praca, SklepFM.com

Raj prezentow





Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2009 - 2024 eBelgia.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone