STRONA GŁÓWNA  FORUM DYSKUSYJNE  TABLICA OGŁOSZEŃ O NAS  WSPÓŁPRACA  REKLAMA  KONTAKT
Niemcy, Portal Polakow w Belgii - eBelgia.com
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 23:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 9 sie 2013, o 20:20 
Witam...

Otrzymałem z Adecco ofertę pracy w firmie CERATEC w Mechelen, jako ELEKTRYK do montażu i uruchomienia instalacji przemysłowych.

Warunki:

# Stawka: min. 11,43 € brutto / 1h (netto ok.8 €/1h) – stawka może ulec zmianie w przypadku wieloletniego, udokumentowanego doświadczenia i kwalifikacji
# Kupony na posiłek 3,15 € / dziennie
# Ubranie ochronne
# 38 h / tygodniowo
# Godziny pracy 7:00 / 7:30 – 16:00 (nie jest to praca zmianowa)
# W przypadku nadgodzin 125%
# Intencja tylko długiego zatrudnienia

Na początek zastanawia mnie zapis:
Intencja długiego zatrudnienia (umowy tygodniowe podpisywane z Adecco BE)

Dlaczego w Belgii są takie dziwne krótkie umowy, tym bardziej przy intencji długiego zatrudnienia ?
Nie czaje tego, czy przy takich krótkich umować(52 w roku :o ) należą się inne socjale w Belgii np. odpowiednik niemieckiego Kindergeld (zasiłek na dziecko mieszkające w Polsce).

Dwa:
Na jakiej podstawie Adecco wie, że akurat dla mnie 11,43 € brutto to netto ok.8 € :?:
Nie ma w Belgii klas podatkowych jakl w niemczech :?:
Mam żone (pracuje w Polsce) i córke 15 lat.

Czy może mi ktoś naspisać, czy w Belgii można np. rozliczać się z żoną i płacić z tego tytułu niższy podatek :?:

No i jeszcze pytanie o zakwaterowanie:
Ok. 95 E (+/-) / tydzień-koszty kandydata-do potwierdzenia

Niby to za kilku pokojowe mieszkanie ze wspólną kuchnią i łazienką, ale jestem sam w pokoju, troszke mnie to dziwi, bo za takie pieniądze to w Niemczech wynajmę mieszkanie całe dla siebie (może nie w Monachium, ale np. w Dortmundzie już tak).

Czy taka praca się wogólę kalkuluje :?:
Bo bez nadgodzin to wygląda na pierwszy rzut oka dość kiepsko :?

Możecie skomentować tą ofertę :?:

Dodam, że obecnie pracuje w Niemczech w Monachium, ale przenoszę się do Siegenburga do innej lepszej pracy za około 1700 € netto na początek, już po wszystkich potrąceniach + darmowy kurs j. niemieckiego zapewniony przez pracodawce, praca bezpośrednia bez żadnych agencji pracy, pytanie czy ta Belgia mi się wogóle opłaca :?:

No i ostatnie:
Kupony na posiłek 3,15 € / dziennie - o co z tym chodzi to za każdy dzień, czy tylko w dniu pracy i czemu to ma służyć, to jaskieś dofinansowanie do zakupów w stołówce CERATEC, czy co :?:


Pozdrawiam...
MC_NEO


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Europa

Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:


Perfumy, Kosmetyki FM, Praca, SklepFM.com

Raj prezentow





Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2009 - 2024 eBelgia.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone